Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Wizyta w Polsce

W październiku 2019 roku Partnerzy projektu odwiedzili naszą szkołę i podjęliśmy kolejne wspólne działania aby jak najlepiej zrealizować nasz projekt.

Tematem przewodnik było majsterkowanie oraz projektowanie i drukowanie 3D. Przeprowadziliśmy szkolenia i warsztaty z tego zakresu, podczas których uczestnicy zdobyli nowe umiejętności ale także bardzo dobrze przy tym się bawili. Powstało wiele kreatywnych dzieł.

26 października . odbyły się warsztaty z projektowania i drukowania 3d. Na początku zajęć młodzież została wprowadzona w tajniki darmowego oprogramowania  Sculptris 3D. Po czym ustalono grupy projektowe i przystąpiono do pracy. Każda grupa miała za zadanie stworzyć model wylosowanego zwierzątka (pies, dżdżownica, kaczka, ślimak, świnia, kot). 

Wymodelowane obiekty trzeba było jeszcze zaimportować do programu tinkercad. W tym programie utworzono specjalne podstawy z nazwą i mapa danego państwa.

Po prawie dwugodzinnym projektowaniu zebrano pracę i przystąpiono do druku 3d. Zajęcia zostały poprowadzone przez prawdopodobnie jednego z najlepszych we wsi projektantów 3d – mgr inż. Leszka Parysa.

Oprócz tych warsztatów odbyły się także zajęcia z majsterkowania i wykorzystywania zepsutych rzeczy.

Uczniowie tworzyli kartki z dźwiękiem lub światłem z wykorzystaniem Tinkering Set.

Kolejnym zajęciem było lutowanie – uczniowie mieli za zadania zalutowanie przeciętych przewodów tak, aby żarówka świeciła.

Innym zadaniem było przyszywanie guzików, tworzenie ozdobnych emblematów ze skrawków tkanin, itp.

Poza tym, kolejnym zadaniem bylo przygotowanie kreatywnych kanapek z przygotowanych produktów spożywczych, które zostały skonsumowane z wielką ochotą.

Przygotowaliśmy także wiele zajęć i wycieczek kulturoznawczych. Starsza młodzież odwiedziła muzeum w Oświęcimiu. Wszyscy uczestniczyli w wycieczkach do Krakowa, Tarnowskich Gór ( Zabytkowe Muzeum Srebra), Częstochowy ( Jasna Góra). Poszliśmy na wspólny spacer po Koszęcinie i opowiadaliśmy ciekawe historie i legendy związane z historią miejscowości.

Braliśmy udział w warsztatach tanecznych przygotowanych przez instruktorów Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny.

Był to bardzo intensywny tydzień, wiele się nauczyliśmy, a nasi partnerzy projektu zabrali ze sobą miłe wspomnienia.

Reklama

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: