Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Zakończenie projektu

Bogatsi o nowe doświadczenia i umiejętności zamykamy nasz projekt. Wiele się nauczyliśmy przez ten czas, dowiedzieliśmy się co to jest FabLAb i mogliśmy w takiej fabryce kreatywności realizować nasze projekty tego, co nam do głowy przyszło. Poznaliśmy program Scratch i nauczyliśmy się używać go do programowania na urządzeniach Raspberry PI – kolejna nowość technologiczna. Uczyliśmy się kodowania i programowania robotów, co sprawiło nam wiele frajdy. Uczyliśmy się przygotowywać projekty wydruków 3d i mogliśmy je zrealizować drukując nasze projekty. uczyliśmy się o zasadach publikowania w Internecie i obowiązujących prawach autorskich, poznaliśmy bibliotekę darmowych materiałów takich jak np. ścieżki dźwiękowe, zdjęcia, z których można korzystać tworząc własne materiały. Próbowaliśmy swoich sił tworząc różne materiały, publikacje, filmy.

Udział w projekcie dał nam możliwość wykorzystania naszych umiejętności językowych. Podczas wszystkich działań musieliśmy rozmawiać w języku angielskim, pracowaliśmy w grupach międzynarodowych, gdzie każda osoba pochodziła z innego kraju. Ale daliśmy radę, przełamaliśmy bariery językowe ponieważ nie tylko nam było na początku trudno, każdy przeżywał te same rozterki gdyż pracowaliśmy z rówieśnikami dla których język angielski także jest językiem, którego dopiero się uczą. Ale nabraliśmy pewności siebie i na pewno nabyliśmy biegłości w mówieniu.

Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, wśród których znaleźliśmy przyjaciół. Miło było razem spędzać czas wolny i rozmawiać o naszych zainteresowaniach.

Wyjazdy zagraniczne dały nam także możliwość poznania kultury i historii odwiedzanych krajów. Dla wielu był to pierwszy lot samolotem, pierwsza daleka podróż bez rodziców. Odkryliśmy nasze mocne strony i nabraliśmy pewności siebie.

Wirtualne mobilności nauczyły nas, że pomimo zamknięcia w domu można „podróżować” , spotykać się z ludźmi z całego świata i wciąż podejmować nowe działania oraz rozwijać swoje możliwości. Choć była to inna forma współpracy to przyniosła wiele pozytywnych efektów , a na pewno była odskocznią dla nas w trudnym czasie lockdownu spowodowanego epidemią koronawirusa.

Gadżety, bluzy, koszulki, które otrzymaliśmy długo będą nam przypominały o tym projekcie. To będą bardzo dobre wspomnienia.

Ciekawym materiałem wspólnie wypracowanym przez grupę partnerską jest zbiór opisanych działań w formie konspektów lekcyjnych, które można wykorzystać na zajęciach

E-BOOK

PDF do pobrania
Reklama

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: