O projekcie

Głównym celem projektu ” Create, share, learn” („Twórz, udostępniaj, ucz się”) jest rozpowszechnianie nowych i innowacyjnych metod w dydaktyce, pobudzających kreatywność uczniów i poprawiających ich włączenie i zaangażowanie w proces uczenia się.

Makerspace (EM, publicznie dostępna przestrzeń, w której gromadzimy różne materiały lub narzędzia, w tym przypadku edukacyjne) i Tinkering (TI, czyli majsterkowanie, konstruowanie) mogą zrewolucjonizować nasze podejście do nauczania i uczenia się. Twórczość w edukacji opiera się na fundamencie konstrukcjonizmu, który jest filozofią praktycznego uczenia się poprzez budowanie, tworzenie rzeczy. W tej filozofii uczenia się nauczyciele są przewodnikami, a uczniowie sami poszukują nowych rozwiązań.

Idąc dalej, szkoły, które wdrożą Educational Makerspaces w tym projekcie, dostosują się do lokalnych potrzeb, otwierając swoją „Fablab” na lokalne terytorium.

Ważna jest współpraca między różnymi EM, z których każda stara się rozwiązać lokalny problem, ale dzieli się doświadczeniami.

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: